Doprava ZDARMA nad 3999 Kč v ČR / Vrácení do 14 dnů / Zasíláme na Slovensko

Bali v době koronavirové

Obyvatelé Bali jsou jedni z těch, kteří jsou zcela závislí na cestovním ruchu. Výnosy z něj jsou pro ně stěžejní. Turismus se totiž podílí na tamní ekonomice téměř 80%. Lidé pracují v hotelích jako recepční, pokojské, údržbáři, kuchaři, číšníci, prostě starají se o hosty, kteří Bali navštíví. A potom je tady celá řada profesí, jako jsou rybáři, pěstitelé, řemeslníci, obchodníci, jejichž profese ale také velice úzce souvisí s turismem. Zásobují svými produkty hotely a restaurace, prodávají na trzích nebo v obchůdcích, vyrábí suvenýry - opět většinou pro turisty. Teď ostrov jakoby usnul a mnoho Balijců tak přišlo o práci. Hranice jsou uzavřené, krásné pláže a hotely zejí prázdnotou- smutný pohled.

bali-v-dobe-koronavirove2bali-v-dobe-koronavirove3bali-v-dobe-koronavirove4

Doba není vůbec růžová, v současnosti je celý ostrov izolován. Je zakázáno se scházet, hromadně sportovat, uzavřené pláže hlídá armáda. Nejde samozřejmě o to, že se nedá surfovat, koupat v moři nebo se plavit na vyjížďky lodí. Primárním problémem je, že odliv turistů bude mít devastující dopad na ekonomiku a tím na život všech obyvatel.

bali-v-dobe-koronavirove5

Bude dražší jídlo na trzích i v obchodech, lidé přichází o práci a chudší z nich začínají trpět hladem. Zatím samozřejmě nikdo neví, co bude dál. Balijská vláda hodlá investovat do reklamy, která by přilákala návštěvníky zpět, ale pokud ostatní země neotevřou hranice, není naděje, že by se to podařilo. Lidé budou mít obavy z cestování, takže se bohužel nedá počítat s rychlou obnovou turismu a tím zlepšení situace 

Navíc indonéská společnost nefunguje bohužel tak, že by lidé měli nějakou finanční rezervu, ze které by teď mohli čerpat. Nejhůř na tom budou ti, kteří jsou nejchudší.

Dobré je, že se objevují první vlaštovky humanitární pomoci. Např. cizinci, kteří se usadili na ostrově dlouhodobě nebo natrvalo, začínají organizovat první pomoc místním a rozbíhají se i dobrovolnické akce místních obyvatel. Je potřeba vymyslet, jak pomoci těm, pro které se teď otvírají existenční problémy. I když epidemie zasáhla celý svět, přesto na tom budou některé země hůř a Bali bohužel patří mezi ně.

bali-v-dobe-koronavirove6

Chceme poděkovat všem zákazníkům BALI SECRET, že nákupem našich výrobků (které pro Vás ručně vyrábí právě Balijci), jim pomáháte. V tomto těžkém období epidemie koronaviru je to pro ně ještě cennější, jelikož cestovní ruch, který je živí, utichl. Peníze, které si vydělají ruční výrobou oblečení a šperků jim pomohou uživit rodinu a přežít. Děkujeme, že jim a také nám zachováváte přízeň i v této době.

Podpořit můžete také zakoupením EKO tašky. Celá částka putuje na jídlo pro obyvatele Bali. Taška je k prodeji na našem eshopu.

eko taška balisecret